top of page

Про проект

SOS  для палат дитячих лікарень у зоні бойових дій

  Ціль кампанії:   

Забезпечення саморозігріваючим харчуванням із збалансованим харчуванням опікових відділень дитячої лікарні, реанімації - реанімації, онкології, гематології, кардіології, загального травматизму та пологових відділень для матерів-годувальниць та вагітних.

1

2

  Опис кампанії:  

 

Триває найгірший з можливих епізодів XXI століття. Триває війна - вона присутня вже за нашим кордоном - вона близько і змушує старші покоління знову переживати кошмари 1940-х років, а решту викликає страх, гіркоту і тривогу. Кожен з нас відчуває її слід, спостерігаючи за повною безпорадністю світу та Європи перед обличчям тривалої трагедії..

 

Ніхто не може зупинити примару зла, що розливається над нашими сусідами. Минув рік – рік страждань, безглуздих смертей, рік спустошення та руйнування.

 

У самому центрі цього немислимого кошмару також перебувають невинні діти. Вони, як найслабкіші та найбільш дбайливі складові кожного суспільства під час збройних конфліктів, є найбільш вразливою групою людей, які стикаються з насильством, бідністю, хворобами та відсутністю медичної допомоги.

 

Отже, необхідність надання допомоги дітям, які постраждали від війни, є бездискусійною та важливою не тільки з моральної точки зору. Це наш обов'язок, який нас завдано відповідальністю, емпатією та гуманітаризмом.

 

Поточна ситуація на Україні є дуже складною. Госпіталізація в умовах війни, операції, проведені під час 'дощу падаючих бомб', вже не є медичною послугою, це героїчна боротьба та великі виклики. Недостатнє медичне обладнання, ліки, вода, велика кількість постраждалих - це реальність, про яку ніхто з нас практично нічого не знає сьогодні.

3

 Чому цей збір коштів такий важливий?  

 

dмаленькі пацієнти – діти потрапляють до лікарень, які щоденно обстрілюють у районах, охоплених системними бойовими діями. Багато з них, на жаль, часто відходять із життя, так і не встигнувши померти в руках своїх батьків. Інші діти опиняться в лікарняних палатах зі страшними травмами. Вогнепальні поранення, ортопедичні травми, жахливі опіки після підриву вибухівки або в результаті близького розрив артилерійського снаряда, а також діти з поліорганними ушкодженнями, щодня витягуються з-під завалів розбомблених і зруйнованих будинків і багатоповерхівок. Так виглядає сьогоднішня дійсність, яка повністю руйнує будьякі формулювання дитинства.

 

Також не можемо не згадати про проблеми дітей, які вже до війни проводили більшість свого життя на онкологічних, гематологічних, кардіологічних чи ортопедичних відділеннях. Не можна забувати про дітей на візках або маленьких пацієнтів, які постійно прив’язані до ліжок. Вони все ще там є. Жоден з нас навіть не може уявити навіть дрібну частку того, що вони відчувають кожен день.

 

У той момент, коли ми закінчуємо скаржитися на поганий день за черговою чашкою кави, починається боротьба за життя та існування.

 

Не можна також забувати про пологові будинки та матерів, які годують своїх новонароджених дітей, водночас співчуваючи умовам, у яких їм доводиться боротися з пологами, а також вагітним жінкам, які потребують особливого догляду.

 

Ці імпровізовані лікарняні палати створені невидимими для нас героями, відважними лікарями, медсестрами, санітарами – людьми, які могли б покинути свою смертоносну країну. Проте вони вирішили залишитися в ньому і, ризикуючи життям, гордо борються за життя та здоров’я не лише своїх найменших пацієнтів.

4

  Проти чого ми маємо справу?  

kУсім нам відоме відчуття «зголодніти». Їдемо на машині, гуляємо, сидимо з друзями і раптом відчуваємо т.зв. «Смокче шлунок» Невгамовний голод викликає у нас сильний дискомфорт, біль у животі, сонливість, слабкість і супутні симптоми відсутності концентрації. Як тільки ми відчуваємо такий подразник, ми прямуємо до всюдисущих магазинів, вітрин для водіїв чи ресторанів.

 

Саме голод є одним із найбільших викликів, з якими стикаються люди, які керують лікарнями в районах, які систематично постраждали від війни, таких як Харків, Слов’янськ, Крематорськ, Мирноград, Покровськ, Кривий Ріг, Херсон, Одеса.

 

Лікарні відчайдушно шукають усі часто небезпечні рішення, щоб забезпечити харчування своїх пацієнтів, у тому числі дітей. Самостійний пошук їжі в умовах збройного конфлікту призводить до того, що люди їдять не те, що треба, а те, що знаходять, а це в свою чергу призводить до споживання неякісних, старих або заражених продуктів.

 

В результаті хворі та тяжко травмовані діти піддаються додатковим розладам травної системи, а також дефіциту харчування, спричиненого відсутністю відповідної дієти для даного виду травм і захворювань. Низька калорійність страв також негативно позначається на хронічних захворюваннях, а також перешкоджає належному процесу реконвалесценції, необхідної після травм, значно затягуючи одужання маленьких пацієнтів.

5

 Нам знову потрібна рука допомоги!  

Пoles stand  on height  завдання. Багато разів  ми складали  іспит  з людства. Кожен із нас має пишатися тим, що живе в такому чуйному суспільстві. Ви сіль землі і приклад для наслідування.

 

Сьогодні ми знову зіткнулися з викликом. Маріуполь, Донбас, Запоріжжя, Мелітополь – це окуповані або розбомблені лікарні, яким немає шансів на порятунок. Це будівлі, переобладнані під військові форпости, призначення яких – допомога пораненим російським солдатам. Це лікарні, в яких досі перебувало чимало людей, які потребували допомоги, включно з дітьми, яких після окупації міст російська армія примусово «евакуювала» до Росії.

 

На територіях, де ведуться бойові дії, все ще є лікарні, які зберігають свій статус, незважаючи на те, що вони знаходяться в зонах обстрілів в самому центрі фронту. Ці лікарні розташовані в Харкові, Херсоні та Одесі. Дітей, які перебувають на їх відділеннях, неможливо евакуювати через отримані травми.

 

У Харкові перебувають діти, привезені з фронту з окупованих територій. Пацієнти страждають від великих опіків, багато з яких перебувають у критичному стані у відділеннях інтенсивної терапії. Армія та служби порятунку щодня доставляють туди десятки, якщо не сотні людей.  Особливо вразливі до ускладнень групи – діти з різними травмами, матері-годувальниці та вагітні жінки, для яких це надзвичайно важливо забезпечити правильно збалансоване харчування, багате поживними речовинами, включаючи білки, вуглеводи, жири, вітаміни та мінерали.

 

Ті групи мають отримувати їжу з відповідною частотою та у правильно добраних дозах, щоб задовольнити їхню щоденну потребу в калоріях та поживних речовинах

 

На жаль, забезпечити їх таким підкріпленням під час війни, що триває, є вічним викликом. Наявність їжі обмежена, а відсутність фінансових ресурсів і можливості робити звичайні покупки фактично усуває простоту цього завдання.

6

  Закрийте очі та дивіться! 

Уявіть собі лікарню, де електроенергію протягом переважної більшості днів замінює генератор стрибків напруги, який підтримує найважливіші відключення електроенергії, сотні поранених, біль, спричинений відсутністю ліків і обмеженою кількістю служб і персоналу, втома, переплетена з всюдисущий страх. Відчуття горезвісного холоду, бо щойно закінчився газ, діри в стінах, без вікон, опалення кімнат попелюшками, бводяний рак.

 

Так, це лікарня, де мають працювати лікарі, які рятують життя та здоров’я. кухня ? Якщо є, то вона давно не виконує своїх завдань, а на зміну моргам приходить холодильна камера, в якій раніше зберігалися продукти. У цьому ландшафті всюдисущої смерті є й найгірші людські почуття, які ми маємо задовольняти щодня, незважаючи на обставини.

 

Це відчуття голоду, яке йде рука об руку зі страхом, болем та іншими хворобами й травмами, у сто разів сильніше, ніж почуття, яке ми знаємо. Сьогодні, у 21 столітті, коли ми засинаємо в Україні, сотні маленьких людей діляться останнім шматком черствого хліба…

7

  Разом ми можемо змінити реальність – який шлях?  

  1. Спеціалізовані дієтологи ортопедично-відновної клінічної лікарні ім Wiktora Degi медичний університет ім  Karola  Marcinkowskiego  w  Poznaniu, у співпраці з професорами відділень інтенсивної терапії - реанімації, опікових відділень, кардіології, ортопедії, онкології, гематології та акушерства, за участю діабетиків для лікареньзації, спільно розробили три збалансовані та цільові дієти для дитячих та пологових відділень,

  2. Підготовлені рецепти надходять на виробництво в польську компанію, яка подбає про найкращу якість продукції,

  3. Кожен прийом їжі містить збалансований diet поміщають у самонагріваючу банку,

  4. Харчування доставляється в госпіталі, прилеглі до зони передової, а саме: Харків, Слов’янськ, Крематорськ, Мирноград, Покровськ, Кривий Ріг, Херсон та Одеса,

  5. Саморозігрівання банок означає, що приготування гарячої збалансованої страви, яка є важливою дієтою для дітей, не потребує води, електроенергії чи газу та займає лише кілька хвилин.

8

  Так мало за так багато:  

Один збалансований прийом їжі - це 400 грам повноцінного раціону. Це 400 грамів життя і безсніжного голоду.

Спільно з фахівцями ми підготували три види дієт для дитячих лікарень:

  • Загальний високий вміст білка- для дітей із загальними травмами, напр. спричинені бойовими діями /післяопераційна дієта, при опікових травмах 1-2 ступеня, ортопедичних та загальних захворюваннях/,

  • Легкозасвоювана дієта- для дітей з онкологічними, гематологічними та кардіологічними захворюваннями, для матерів-годувальниць і вагітних жінок, а також для дітей з опіковими травмами ІІІ ступеня,

  • Дитяча спеціальна дієта- для відділень інтенсивної терапії - ВІТ

9

  Ціна життя:  

Вартість одного автономного опалення, збалансованогопривітвиtпро цінустандартний обід і коливається від 27 - 30 злотих залежно відd рецепта, поміщеного в банку.

 

У збірному картоні 10 банок, на піддоні 770 банок.

Наприклад, 1 палетка зі стравами в загальному раціоні коштує 21 560 злотих

1 TIR - це 24 палети. Наповнення одного TIR стравами загального раціону коштує 517 440 злотих.

 

24 піддони – це загалом 18 480 страв, а 18 480 страв із розрахунку 3 добових раціонів харчування на 100 голодних дітей забезпечують їх повноцінне харчування протягом 61 дня, до наступного транспортування.

bottom of page